Obiekty wielkopowierzchniowe

Charakterystycznym elementem dla wzmacniaczy do obiektów wielkopowierzchniowych (powyżej 800 m2)  jest ich indywidualizm.

Projekt montażu takich wzmacniaczy musi poprzedzić szczegółowa analiza danego terenu od której zależy między innymi ilość anten wewnętrznych oraz ukierunkowanie anteny zewnętrznej. Sygnał GSM ma to do siebie że ciężko przechodzi przez ściany więc nawet na obiekcie niewielkim acz mających dużo pomieszczeń sensowne będzie użycie więcej niż jednej anteny wewnętrznej, dzięki którym jakość wzmocnienia sygnału będzie o wiele lepsza.

Ze względu na indywidualny charakter takich zleceń i dobry sprzęt jaki należy wykorzystać przy obsłudze takich obiektów koszt takich instalacji nie rzadko sięgnie kilku tysięcy złotych a najlepszymi urządzeniami na takie obiekty będą wzmacniacze Amplitek.

Wzmacniacze dopasowujemy indywidualnie dla każdego klienta, biorąc pod uwagę nawet najmniejszy szczegół, który ma wpływ na idealne dopasowanie wzmacniacza GSM do konkretnych potrzeb. Tak, by dobrze działał w lokalizacji w której na pewno się sprawdzi. Chcemy byś był w pełni zadowolony z zakupu, dlatego równie ważne są dla nas Twoje oczekiwania wobec urządzeń do wzmacniania sygnału GSM.

Wzmacniacz GSM Allegro

Jedną z dróg za pomocą, której można kupić wzmacniacz gsm jest oczywiście Allegro. Warto jednak zanim zdecydujemy się na kupno takiego wzmacniacza na allegro trochę się o nich dowiedzieć aby najwłaściwiej wybrać odpowiedni wzmacniacz na nasze możliwości i odpowiednio skomponowany względem naszych potrzeb.

Pierwszą rzeczą jaką należy się dowiedzieć kupując wzmacniacz GSM (Allegro) jest powierzchnia na której dany wzmacniacz będzie użytkowany. Najpopularniejsze wzmacniacze do 100 m 2 zupełnie wystarczą dla mieszkania w bloku lub na małe biuro. Popularny wzmacniacz w tej kategorii u nas to np. at-400 turbo. Na większe powierzchnie czyli np. do 300 m2 czyli na domek jednorodzinny lub większe biuro polecamy TE-91012C.

Kolejną rzeczną jaką warto się dowiedzieć jest odległość od najbliższego nadajnika sieci w której chcemy go używać. Od tego zależy czy będziemy potrzebowali anteny kierunkowej czy może wystarczy nam antena dookólna. Nie małe znaczenie ma również sieć, którą będzie używać. Popularny, uniwersalny wzmacniacz GSM, Allegro ma takich najwięcej w ofercie, nie zawsze sprawdzi się w przypadku sieci Play dla której jest specjalny wzmacniacz ze względu na stosowanie przez operatora częstotliwości UMTS 900.

Odpowiedzenie sobie na te pytania lub po prostu skonsultowanie wyboru z ekspertami pozwoli uniknąć rozczarowania spowodowanego nie właściwym wyborem a co za tym idzie nie właściwym działaniem wzmacniacza. Kupno nieodpowiedniego wzmacniacza może nie tylko spowodować jego nie właściwe działanie ale również spowodować zakłócenia, a to z kolei może ściągnąć na nas odpowiednie służby państwowe i pociągnięcie nas do odpowiedzialności karnej.

Wzmacniacze GSM Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat jest przede wszystkim operatorem bazującym przede wszystkim na stacjach bazowych Plus GSM (jeśli chodzi o telefonie komórkową) co ułatwia wybór wzmacniacza gsm dla Cyfrowego Polsatu ponieważ większość sprzedawanych przez nas wzmacniaczy gsm jest w stanie znacząco poprawić zasięg telefonii komórkowej Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat dostarcza również internet LTE, czyli Long Term Evolution, jest obecnie najszybciej rozwijającą się technologią mobilną od czasów GSM. Aktualnie ponad 180 operatorów w 70 krajach inwestuje w tę technologię, a 17 sieci działa już komercyjnie. W przypadku LTE opóźnienie w przesyłaniu danych wynosi jedynie 10 ms, znacznie mniej niż w przypadku HSPA (100 ms), a nawet HSPA+ (50 ms). LTE potrafi obsłużyć też więcej użytkowników – do 200 aktywnych połączeń w każdej komórce 5 MHz. Sieć wykorzystywana przez Cyfrowy Polsat została uruchomiona pod koniec ubiegłego roku przez Mobyland we współpracy z CenterNet. Jest pierwszą na świecie siecią LTE, która pracuje w paśmie 1800 MHz.

Wybór wzmacniacza GSM dla Cyfrowego Polsatu przeznaczonego do poprawienia jakości sygnału internetu LTE zależy przede wszystkim od warunków panujących na danym obszarze oraz sprawdzenia jak daleko znajduje się najbliższa stacja bazowa (na mapach operatora) dlatego aby wybrać wzmacniacz przeznaczony dla LTE najlepiej skorzystać u nas z bezpłatnej konsultacji.

Wzmacniacz GSM i 3G MR Tri-Band

MR Tri-Band zestaw jest przeznaczony do użytkowania na jachcie lub łódce. Zwiększa siłę sygnału do telefonu komórkowego lub odbiornika 3G szerokopasmowej przez uchwycenie słabego sygnału za pośrednictwem anteny zewnętrznej która zapewnia wejście do wzmacniacza kompatybilnego ze wszystkimi sieciami GSM i wszystkimi sieciami danych. Urządzenie to rozwiązanie które niskim kosztem zapewni zasięg na sieciach. Instalacja Tri-Band MR repeatera jest bardzo prosta i zajmuje kilka minut. Wystarczy zamontować zewnętrzną antenę antenę i podłączyć do portu wejściowego repeatera. Na wyjście wzmacniacza podłączyć antenę wewnętrzną następnie podłączyć zasilanie. Aby uzyskać najlepszą wydajność zewnętrzna antena powinna być zamontowana w miejscu, z najsilniejszą siłą sygnału. Efektywny obszar pokrycia jednostki zależy od sygnału wejściowego udzielonej z tej anteny. MR Tri-Band zestaw repeater jest w komplecie z

  • Wzmacniacz MR Tri-Band Repeater
  • Antena zewnętrzna
  • Antena wewnętrzna GSM z wysokim zyskiem energetycznym 2,5 dBi
  • Szczegółowa instrukcja instalacji
  • Pisemna gwarancja
  • GRATIS program do mierzenia sygnału oraz książeczka o wzmacniaczach

Za granicą urządzenie współpracuje ze wszystkimi sieciami, ale przed zakupem należy sprawdzić warunki w konkretnej sieci i w konkretnej miejscowości. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego lub innych wzmacniaczy GSM uprzejmie prosimy o kontakt. Specyfikację techniczną dotyczącą tego modelu można znaleźć poniżej.

Specyfikacja techniczna wzmacniacza MR Tri-Band

– Obszar działania do 200 m2
Zysk (dB) Uplink Gp ≥ 55, ≥ 60 Downlink Gp
Przekaż tętnienia zespołu Ł 5dB
Odrzucenie pasmo ochronne (BW-60dB) ≤ 42MHz, (BW-70dB) ≤ 45MHz
Impedancja we / wy 50Ω / N złącze
I / strata powrót O ≤-8dB
Eksport energii (Po) ≥ 23dBm
Tłumienie intermodulacji: ≤-40dBc (Po = 13dBm)
Opóźnienie transmisji ≤ 0.5μs
Temperatura otoczenia -10 ℃ ~ 50 ℃
Zasilanie AC110 ~ 220V + – 10%
Tryb Złącze N / K, zarówno in-out gniazdo antenowe
Diamension 235 x 178 x 25 mm

Wzmacniacze GSM Play

Operatorem sieci Play w Polsce jest P4 jest czwartym operatorem telefonii cyfrowej w Polsce, wykorzystuje pasmo: EGSM 900, UMTS 900 oraz UMTS 2100. Międzynarodowe oznaczenie sieci to 260-06.Według danych UKE Liczba przydzielonych numerów dla sieci Play to 11,3 miliona.Operator P4 powstał w 2005 roku na skutek zmiany nazwy z Netia Mobile. Dzięki podpisanej w 2006 roku umowie z operatorem sieci Plus, przyszli klienci Play mogli korzystać z infrastruktury tego operatora co znacznie zwiększyło zasięg sieci. Rozpoczęcie świadczenie usług przez Play nastąpiło w I kwartale 2007 roku.

Ze względu na specyfikę sieci i wykorzystywanie częstotliwości UMTS 900 wzmacniacze gsm do Play muszą mieć odpowiednią konstrukcje. Ważnym czynnikiem też będzie czy najbliższy nadajnik z którego korzysta sieć jest nadajnikiem Play czy Plusa. W przypadku nadajnika Play najlepiej sprawdzającym się w tych warunkach wzmacniaczem będzie Talent TE-9102E, który idealnie sprawdzi się wszędzie tam gdzie zasięg Play może być słaby. Jeśli najbliższym nadajnikiem z jakim łączy się sieć jest Plus praktycznie każdy wzmacniacz jednozakresowy się sprawdzi. Warto wziąć pod uwagę kupując wzmacniacze gsm dla Play powierzchnie obiektu na której będzie on użytkowany jeśli chcemy kupić inny wzmacniacz niż TE-9102E to do 100 m2 najlepiej sprawdzi się at-400 turbo a do 300 m2 TE 9102C

Moc sygnału też jest bardzo ważnym czynnikiem ponieważ jeśli na zewnątrz budynku mamy zasięg w granicach 2-3 kresek to większość zakupiony wzmacniaczy nie będzie miała żadnych problemów z poprawnym działaniem. Warto również wcześniej zapoznać się z położeniem najbliższego nadajnika ponieważ jeśli nadajnik znajduje się w odległości powyżej 2-3 km należy zastosować zamiast anteny dookólnej antenę kierunkową i odpowiednio nakierować ją nadajnik

Wzmacniacze GSM Orange

Sieć Orange czyli dawniej Idea należy do PTK Centertel i jest uważana za lidera cyfrowej sieci komórkowej. Według danych operatora ma 27 mln przydzielonych numerów oraz ponad 14,4 mln. klientów. Sieć Orange w Polsce powstała poprzez zmianę marki dotychczasowej sieci Idea, co nastąpiło 19 września 2005 r. Od tego czasu France Telecom, właściciel marki Orange, ma dostawać przez 10 lat z tytułu opłaty licencyjnej 1,6% przychodów Orange Polska, kwotę szacowaną ogółem na około 1,1 mld zł.

Wybierając wzmacniacze gsm do Orange warto najpierw sprawdzić na jakiej powierzchni będziemy używali dany wzmacniacz. Najpopularniejsze są małe urządzenia do 100 m2 idealnie nadające się do mieszkań w bloku lub małych biur i tutaj świetnie sprawdzi się at-400 turbo. Jeśli jednak mamy domek jednorodzinny musimy wybrać troszkę większe urządzenie do 300 m2 np. talent 9102C, który jak najbardziej sprawdzi się w takich właśnie warunkach. Przy większych powierzchniach warto uwzględnić ich specyfikę specyfikę danego obiektu i rozłożenie w nich anten wewnętrznych tak aby urządzenia prawidłowo na nich działały.

Instalując wzmacniacze gsm do Orange warto wcześniej zapoznać się z położeniem najbliższego nadajnika ponieważ jeśli nadajnik znajduje się w odległości powyżej 2-3 km należy zastosować zamiast anteny dookólnej antenę kierunkową i odpowiednio nakierować ją nadajnik

Przy zakupie wybranego urządzenia trzeba uwzględnić specyfikę terenu (teren zabudowany lub nie), gęstość zabudowy oraz moc sygnału na zewnątrz budynku. Jeśli na zewnątrz budynku mamy zasięg w granicach 2-3 kresek to praktycznie każdy wzmacniacz dostępny w naszej ofercie sprawdzi się (uwzględniając oczywiście wielkość obiektu)

Wzmacniacze GSM 900 MHz

Najczęściej spotykana i kupowana grupa wzmacniaczy służąca do wzmacniania podstawowego sygnału GSM. Standard GSM w którym transmisja mowy i danych może odbywać się w paśmie częstotliwości 880 – 960 MHz. Jest on najbardziej rozpowszechnionym standardem GSM na świecie. Obecnie używany jest we wszystkich państwach europejskich, w Azji (do wyjątków należą Japonia i Korea Południowa), Afryce, Australii i Oceanii oraz w niektórych krajach Ameryki Południowej (Brazylia, Gujana, Surinam i Wenezuela) i Środkowej.

Chcąc kupić Wzmacniacze GSM 900 MHz warto najpierw sprawdzić na jakiej powierzchni będziemy używali dany wzmacniacz. Najpopularniejsze są małe urządzenia do 100 m2 idealnie nadające się do mieszkań w bloku lub małych biur i tutaj świetnie sprawdzi się at-400 turbo. Jeśli jednak mamy domek jednorodzinny musimy wybrać troszkę większe urządzenie do 300 m2 np. talent 9102C, który jak najbardziej sprawdzi się w takich właśnie warunkach. Przy większych powierzchniach warto uwzględnić ich specyfikę specyfikę danego obiektu i rozłożenie w nich anten wewnętrznych tak aby urządzenia prawidłowo na nich działały.

Dostępne w naszej ofercie wzmacniacze GSM 900 MHz występują w zestawach z antenami kierunkowymi lub bez. Antenę kierunkową warto zakupić jeżeli położenie najbliższego nadajnika znajduje się w odległości powyżej 2-3 km natomiast jeżeli ta odległość jest mniejsza wystarczy nam antena dookólnej. Przy zastosowaniu anteny kierunkowej ważną rzeczą jest sprawdzenie położenia nadajnika i nakierowaniu anteny na niego.

Wzmacniacze dwuzakresowe

Wzmacniacze w tej kategorii występują w dwóch wariantach czyli 900/2100 MHZ oraz 900/1800 MHZ. Zastosowanie tych wzmacniaczy zależy od szczególnych warunków w których nie pomogą nam wzmacniacze jedno zakresowe.

Wzmacniacze dwuzakresowe w pierwszym wariancie czyli 900/2100 MHZ służą do wzmacniania sygnału rozmów głosowych oraz internetu w wersji EDGE oraz 3G oczywiście na danym terenie musi występować jakikolwiek zasięg (chodź 1-2 kreski) aby repeater mógł prawidłowo działać.

Druga opcja wzmacniaczy dwuzakresowych to 900/1800 MHZ, które wyjątkowo często muszą być stosowane w centrach miasta ze względu na warunki w nich panujące czyli gęstość zabudowy, montaż nowoczesnych okien tłumionych sygnał itp. Jednym zdaniem takie wzmacniacze sprawdzają się wszędzie tam gdzie odl;egłość do nadajnika nie ejst duża jednak występują przeszkody architektoniczne powodujące stratę sygnału.
Dostępne w naszej ofercie wzmacniacze dwuzakresowe są tak skonstruowane aby zniwelować bariery dostępu sygnału oraz go odpowiednio wzmocnić tak aby był odczuwalny wzrost komfortu użytkowania sieci GSM, EDGE lub 3G.