Brak sygnału – najczęstsze błędy przy określaniu potrzeb

W tym artykule postaramy się pokrótce omówić błędy podczas określania swoich potrzeb co do wzmacniania sygnału GSM. Pierwszym błędem omówionym już dokładniej w innym artykule jest zawyżenie powierzchni na, której chcemy wzmocnić sygnał.

Przypomnijmy tylko, iż warto zastanowić się nad tym, które pomieszczenia chcemy objąć wzmocnieniem sygnału GSM. Objęcie jednym wzmacniaczem domu powyżej 100 m2 może okazać się niemożliwe ze względu na tłumienie sygnału przez materiały budowlane. Najskuteczniej brakujący sygnał zostanie wzmocniony w jednym pomieszczeniu i ewentualnie przy lepszych wzmacniaczach również w pokojach obok. W przypadku domu z kilkoma kondygnacjami wzmocnienie obejmie najprawdopodobniej tylko kondygnację na której fizycznie zamontowany jest wzmacniacz. Chyba że zastosujemy anteny wewnętrzne, za które trzeba dopłacić.

Ważne jest również to jaki sygnał chcemy wzmocnić. Standardowo nasze wzmacniacze GSM wzmacniają sygnał telefonu i ewentualnie sygnał internetu EDGE. Wzmocnieniem sygnału internetu 3G zajmuje się odpowiedni wzmacniacz tylko do tego przeznaczony. Owszem istnieją wzmacniacze dwuzakresowe ale są one nie polecane ponieważ po pierwsze są drogie, a po drugie często albo wzmocnią sygnał GSM albo 3G ze względu na wielość zakresów z jakich dane sieci korzystają.

Również do sygnału GPRS są specjalne wzmacniacze, które przede wszystkim wzmacniają ten sygnał a przy okazji sygnał GSM. Internet LTE też potrzebuje dedykowanych rozwiązań i osobnego wzmocnienia sygnału, nie zadziała tutaj standardowy wzmacniacz do internetu 3G.

Warto przed wysłaniem zapytania dokładnie sprecyzować swoje potrzeby wynikające z braku sygnału ponieważ jest to kluczowy element pozwalający najlepiej dobrać wzmacniacz do Waszych potrzeb.

Wzmacniacze dopasowujemy indywidualnie dla każdego klienta, biorąc pod uwagę nawet najmniejszy szczegół, który ma wpływ na idealne dopasowanie wzmacniacza GSM do konkretnych potrzeb. Tak, by dobrze działał w lokalizacji w której na pewno się sprawdzi. Chcemy byś był w pełni zadowolony z zakupu, dlatego równie ważne są dla nas Twoje oczekiwania wobec urządzeń do wzmacniania sygnału GSM.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *