Wzmacniacze GSM Orange

Sieć Orange czyli dawniej Idea należy do PTK Centertel i jest uważana za lidera cyfrowej sieci komórkowej. Według danych operatora ma 27 mln przydzielonych numerów oraz ponad 14,4 mln. klientów. Sieć Orange w Polsce powstała poprzez zmianę marki dotychczasowej sieci Idea, co nastąpiło 19 września 2005 r. Od tego czasu France Telecom, właściciel marki Orange, ma dostawać przez 10 lat z tytułu opłaty licencyjnej 1,6% przychodów Orange Polska, kwotę szacowaną ogółem na około 1,1 mld zł.

Wybierając wzmacniacze gsm do Orange warto najpierw sprawdzić na jakiej powierzchni będziemy używali dany wzmacniacz. Najpopularniejsze są małe urządzenia do 100 m2 idealnie nadające się do mieszkań w bloku lub małych biur i tutaj świetnie sprawdzi się at-400 turbo. Jeśli jednak mamy domek jednorodzinny musimy wybrać troszkę większe urządzenie do 300 m2 np. talent 9102C, który jak najbardziej sprawdzi się w takich właśnie warunkach. Przy większych powierzchniach warto uwzględnić ich specyfikę specyfikę danego obiektu i rozłożenie w nich anten wewnętrznych tak aby urządzenia prawidłowo na nich działały.

Instalując wzmacniacze gsm do Orange warto wcześniej zapoznać się z położeniem najbliższego nadajnika ponieważ jeśli nadajnik znajduje się w odległości powyżej 2-3 km należy zastosować zamiast anteny dookólnej antenę kierunkową i odpowiednio nakierować ją nadajnik

Przy zakupie wybranego urządzenia trzeba uwzględnić specyfikę terenu (teren zabudowany lub nie), gęstość zabudowy oraz moc sygnału na zewnątrz budynku. Jeśli na zewnątrz budynku mamy zasięg w granicach 2-3 kresek to praktycznie każdy wzmacniacz dostępny w naszej ofercie sprawdzi się (uwzględniając oczywiście wielkość obiektu)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *